گسترش همکاری های علمی و آموزشی بین دانشگاه تهران و دانشگاه های ایتالیا

به گزارش تور ایران، در دیدار سفیر ایتالیا با رئیس دانشگاه تهران، طرفین بر گسترش همکاری های علمی و آموزشی بین دانشگاه تهران و دانشگاه های ایتالیا تأکید کردند.

گسترش همکاری های علمی و آموزشی بین دانشگاه تهران و دانشگاه های ایتالیا

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

به گزارش خبرنگاران، جوزته پرونه، سفیر ایتالیا و وینچسه روسو راپنا، دبیر اول امور فرهنگی سفارت ایتالیا، در دیدار با رئیس و مسئولان دانشگاه تهران پیرامون مسائل مختلف گفت وگو کردند. در این دیدار طرفین ضمن اظهار امیدواری بر تداوم فعالیت های جاری، بر گسترش همکاری های علمی و آموزشی بین دانشگاه تهران و دانشگاه های ایتالیا تأکید کردند.

در ابتدای این جلسه دکتر محمود نیلی احمدآبادی، رئیس دانشگاه تهران، ضمن اشاره به حوزه های علمی مشترک بین ایران و ایتالیا چون تاریخ، فرهنگ و هنر به معرفی دانشگاه تهران و ظرفیت های آن پرداخت.

جوزته پرونه، سفیر ایتالیا، نیز از همکاری مشترک بین ایتالیا و پردیس هنرهای زیبای دانشگاه تهران در برگزاری روز هنر معاصر، در ماه اکتبر امسال قدردانی و برای تداوم اینگونه برنامه ها ابراز امیدواری کرد.

هم چنین در این دیدار موضوعاتی نظیر همکاری در عرصه علم و فناوری و علوم نوین؛ ایجاد دوره های مدرک مشترک؛ همکاری اتحادیه دانشگاه های برتر ایران و ایتالیا؛ همکاری بیشتر در زمینه اراسموس پلاس؛ گفت وگو بین دانشگاه های دو کشور و ایجاد رویکرد و فرصت و پیشرفت در زمینه جهانی شدن؛ گفتگو درباره تسهیل در امر روادیدهای دانشجویی؛ برگزاری نمایشگاه های هنری و فرهنگی؛ تبادل استاد و دانشجو در رشته های مختلف به ویژه زبان و ادبیات ایتالیایی و زبان و ادبیات فارسی؛ توسعه بازدیدهای علمی مشترک مطرح و مورد بحث و گفتگو نهاده شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، در دیدار سفیر ایتالیا با رئیس دانشگاه تهران دکتر محمدباقر قهرمانی، معاون بین الملل، دکتر سید احمدرضا خضری، مشاور رئیس و مدیر کل حوزه ریاست و روابط عمومی، دکتر سید حسین گلدانساز، رئیس پردیس کشاورزی و منابع طبیعی، عبدالمجید اسکندری، مدیرکل برنامه ریزی و همکاری های بین المللی، دکتر محمود جعفری دهقی، عضو هیأت علمی دانشکده ادبیات و علوم انسانی و دکتر محمدحسین کیایی، مدیرگروه زبان ایتالیایی دانشکده زبان ها و ادبیات خارجی نیز حضور داشتند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iraniro.ir شناسه مطلب: 443

به "گسترش همکاری های علمی و آموزشی بین دانشگاه تهران و دانشگاه های ایتالیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گسترش همکاری های علمی و آموزشی بین دانشگاه تهران و دانشگاه های ایتالیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید