5 راهکار برای نجات یک کاکتوس در حال مرگ ، از کجا بفهمیم کاکتوس به آب بیشتری نیاز دارد؟

به گزارش تور ایران، بیشتر ما علاقه به نگهداری کاکتوس در خانه داریم، اما کاکتوس ها برخلاف ظاهر مقاومشان مانند سایر گیاهان به مراقبت نیاز دارند.

5 راهکار برای نجات یک کاکتوس در حال مرگ ، از کجا بفهمیم کاکتوس به آب بیشتری نیاز دارد؟

به گزارش خبرنگاران، اگر کاکتوس شما تغییر رنگ داشته یا دچار خشکی یا افتادگی برگ شده، حتما مسئله ای برای آن پیش آمده است. در این مطلب به بعضی از روش ها برای مراقبت از کاکتوس های آسیب دیده اشاره می شود.

  • این علائم به شما می گوید گیاهتان تشنه است
  • کاشت فلفل قرمز در خانه | 11 نکته مفید برای پرورش فلفل خانگی

ابتدا مشکل را تشخیص دهید و سپس مراقبت های فوری و مناسب را شروع کنید. برای نجات کاکتوس تان باید شرایط خاک، نور و محیط قرارگیری کاکتوس در آن را بررسی کنید و مراقبت های منظم را برای بقای آن در نظر بگیرید.

1. مراقبت های فوری

به کاکتوس پژمرده آب بیشتری بدهید. اگر قسمت هایی از کاکتوس منقبض، چروکیده یا پژمرده به نظر می رسد به احتمال زیاد به آب بیشتری نیاز دارد.

اگر خاک کاملاً خشک است، آن را خوب آبیاری کنید تا آب اضافی از کف گلدان خارج شود.

2. قطعات پوسیده را جدا کنید

قسمت های قهوه ای، زرد یا تیره کاکتوس را ببرید. پوسیدگی می تواند ناشی از قارچی ایجاد شود که به دلیل آبیاری بیش از حد ظاهر می شود. برای جلوگیری از این شکل و قارچی نشدن کاکتوس، قبل از هر آبیاری مجدد، اجازه دهید خاک کاملا خشک شود.

3. کاکتوس باریک را در نور مناسب قرار دهید

اگر بعضی نقاط کاکاتوس ها باریک و کم جان رشد کرده اند، دلیل آن نور ناکافی خورشید است، بنابراین نقطه ای را در خانه پیدا کنید که برای مدت طولانی تری در معرض نور خورشید باشد. پنجره ای رو به جنوب بهتر است.

4. این کاکتوس ها را در سایه قرار دهید

اگر قسمت هایی از طرف گیاه که رو به آفتاب است، پوستی مایل به زرد یا قهوه ای داشته باشد، نور خورشید زیاد است. فوراً آن را به نقطه ای با سایه بهتر منتقل کنید، مانند پنجره ای رو به شرق، که نور ملایم خورشید را دریافت می کند.

5. حشرات و آفات را از بین ببرید

آفات اصلی کاکتوس ها شپشک های آردآلود و کنه های عنکبوتی هستند. شپشک های آرد آلود سفید و پنبه ای هستند و به صورت خوشه ای ظاهر می شوند. کنه های عنکبوتی نیز قرمز رنگ و همچنین کاملاً کوچک هستند. برای از بین بردن هر دوی اینها، الکل را مستقیماً با یک پنبه به منطقه ها آلوده بمالید. همچنین می توانید از کنه کش برای کنه های عنکبوتی استفاده شود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 1 اسفند 1401 بروزرسانی: 1 اسفند 1401 گردآورنده: iraniro.ir شناسه مطلب: 2358

به "5 راهکار برای نجات یک کاکتوس در حال مرگ ، از کجا بفهمیم کاکتوس به آب بیشتری نیاز دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 راهکار برای نجات یک کاکتوس در حال مرگ ، از کجا بفهمیم کاکتوس به آب بیشتری نیاز دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید