آیا راز موفقیت انسان های عظیم را می دانید؟

به گزارش تور ایران، راز موفقیت انسان های عظیم شاید یک سری از ویژگی های رفتاری مشترکی است که در همه این افراد وجود دارد و آنها را در رسیدن به موفقیت کمک می نماید.

آیا راز موفقیت انسان های عظیم را می دانید؟

سرویس روانشناسی - راز پیروزیت انسان های عظیم شاید از فردی به فرد دیگر تا حدودی متفاوت باشد اما آنچه مسلم است این است که یک سری ویژگی های رفتاری مشترکی در همه این افراد وجود دارد و آنها را در راه رسیدن به اهدافشان یاری نموده است. برای آنان که به دنبال پیروزیت هستند مهم است که این ویژگی ها را بشناسند و آنها را در خود با تمرین و پشتکار تقویت نمایند. هیچ یک از این ویژگی ها به طور ژنتیکی انتقال نمی یابد. همه این ها را می توان یاد گرفت و در برنامه های روزانه خود به کار برد. هر یک از این ویژگی ها را به اولویت و بخشی از زندگی خود تبدیل کنید.

1. تمرکز روی داشته ها

اولین راز پیروزیت این است که روی داشته ها و توانایی که دارید تمرکز کنید و ببینید با آن توانایی ها چه کارهایی می توانید انجام دهید، حتی اگر توانایی های خود را دست کم بگیرید بازهم برای آغاز کافیست. اگر الان دارید این مطلب را می خوانید پس توانایی خواندن و نوشتن دارید، پس توانایی یادگرفتن بیشتر را هم دارید، می توانید از یادگیری آغاز کنید، ببینید به چه توانایی هایی احتیاج دارید و آغاز کنید به یادگیری و تقویت آنها، هرچقدر در این راستا بیشتر پیش بروید، توانایی هایتان بیشتر شکوفا می گردد و کشف می کنید متناسب با آن به دنبال چه خواسته ها و آرزوهایی بروید.

2. داشتن اهداف صریح و روشن

اگر زندگی افراد پیروز را مرور کنید متوجه خواهید شد که راز پیروزیت آنان این است که می دانند چه می خواهند و همواره روی آن تمرکز می نمایند. افراد پیروز دنیا فقط روی اهدافی تمرکز می نمایند که در یک چهارچوب زمانی معین و واقع بینانه قابل حصول هستند. پیروی از این روش منطقی و علمی از نظر روحی آن ها را به سطحی می رساند که به سادگی می توانند به تمام اهداف خود دست یابند. این اهداف واضح و دقیق اند و در جایی مثل دفتر یادداشت یا کیف پول نگه داری می شوند تا فردی که آن ها را نوشته، بتواند راحت به آن ها رجوع نماید.

3. سخت کوشی

اگر می خواهید پیروز شوید باید داستان پوچ یک شبه پولدار شدن را فراموش کنید. راز پیروزیت چیزی نیست جز سخت کوشی و کوشش مستمر. قبل از قدم گذاشتن در سرزمین پیروزیت و کامیابی باید ساعت ها کوشش کنید و با موانع و مسائل فراوان دست و پنجه نرم کنید. پشتکار، نظم و انضباط و تمایل به سخت کوشی شما را به قدری پیروز خواهد نمود که باور آن برایتان سخت است.

4. ارزش قایل شدن برای زمان

افراد پیروز مدیریت زمان می دانند. آن ها هم برای وقت خود و هم برای وقت دیگران احترام قایل اند. در واقع، راز پیروزیت افراد پیروز، این است که برای هر دقیقه شان ارزش قایل اند و به یک اندازه حواسشان هست چطور اوقات کاری و فراغتشان را می گذرانند. وقتشان را صرف کارهای بی فایده نمی نمایند و در خصوص اتلاف وقت آدم های پیرامون خودشان نیز توجه دارند.

5. تمرکز روی زمان حال و کار پیش رو

از آن جا که یک فرد پیروز همه چیز را نوشته و اولویت بندی می نماید، احتیاجی ندارد ذهن خود را با کارهایی شلوغ کند که بعد نوبتشان می رسد یا کارهایی که قبلا تکمیل نموده است. راز پیروزیت حضور در زمان حال است و مهم ترین چیز در ذهن فرد پیروز در لحظه ای که کاری را دست می گیرد، کامل کردن آن است تا سپس بتواند به کار بعدی فهرستش بپردازد.

6. آنالیز یک موضوع قبل از پرداختن به آن

یک فرد پیروز، قبل از پریدن، جلوی پایش را نگاه می نماید؛ او نه تنها راهبردی برای نزدیک شدن به کار، دست و پا می نماید، بلکه آنالیز می نماید که آیا موضوع، شایستگی توجه و صرف وقت را دارد یا خیر. اگر کار و موضوع مورد نظر، فرد را به هدف های کوتاه یا درازمدتش نزدیک تر نکند، مهم نیست تا چه حد آن کار جذابیت دارد؛ آن را رد می نماید.

7. واگذار کردن

نمی توانید همه کارها را خودتان انجام دهید. در این زمینه کوششی هم نباید بکنید. چون در برخی زمینه ها مثل برخی ها خبره نیستید، اگر هم بخواهید همه کارها را خودتان انجام دهید، آن کارهایی هم که در آن تخصص دارید، با انسجام لازم انجام نخواهید داد. باید برخی کارها را به دیگران واگذار نمایید و به آن ها اعتماد کنید.

8. منظم بودن

منظم بودن افراد به آنها یاری می نماید تا از فضای پیرامون خود نیز بیشترین بهره را ببرند. محیطی را که در آن زندگی و کار می کنید را همواره منظم نگه دارید. محیط های منظم به فرد پیروز اجازه می دهند بدون نگرانی درباره پفراینده ای که تازه کنار دستش گذاشته اند یا پفراینده قبلی که هنوز کنار دستش است، نگرانی نداشته باشد.فرد منظم و سازمان یافته از تغییرات استقبال می نماید و بلافاصله به چیزها نظمی دوباره می دهد تا در چهارچوب شاخص های جدید، دستاوردهایش را به بیشترین حد برساند.

9. استراتژی و برنامه داشتن

برنامه ریزی کردن و یک دفترچه یادداشت داشتن یکی از رازهای پیروزیت افراد عظیم است افراد پیروز تمام کارهای خود را یادداشت می نمایند تا از این طریق میزان پیشرفت خود را اندازه گیری نموده و بدانند در ارتباط با اهداف خود کجا هستند. باید همواره استراتژی خاصی را دنبال کنید زیرا بهره مندی از یک استراتژی منسجم و حساب شده شما را در راستا پیروزیت نگه می دارد و نحوه رسیدن به مقصد را به شما نشان می دهد.

10. ریسک کردن

افراد پیروز نه تنها از شکست نمی ترسند بلکه به عنوان یک فرصت ارزشمند به آن نگاه می نمایند. راز پیروزیت آنان این است که می دانند احتمال شکست خوردن وجود دارد اما باز هم اقدام می نمایند چون فهمیده اند فقط در حین حرکت به سوی اهداف است که می توانند تجربه کسب نمایند و درس های لازم را بیاموزند. افراد پیروز همچنین می دانند که شاید درحرکت رو به جلویی که دارند چند بار شکست بخورند. آن ها شکست خوردن و عبور از موانع و مسائل مختلف و متعدد را به اقدام بزدلانه و ریسک نکردن ترجیح می دهند.

11. مطالعه کردن

اگر یاد نگیرید و برای مطالعه وقت نگذارید نمی توانید به اهداف خود دست یابید. با مطالعه بیوگرافی یا داستان زندگی افراد پیروز متوجه خواهید شد که آن ها همواره مطالعه می نمایند و حوزه فکری خود را به واسطه این عادت گسترش می دهند. آن ها همچنین سعی می نمایند از تجربیات دیگران بیاموزند و از این طریق به دانش و آگاهی خود بیفزایند.

12. انجام دادن کاری که به آن علاقه مندید

راز پیروزیت تمام افراد پیروز دنیا این است که به هنر، صنعت و استعداد خود علاقه مندند و با شور و اشتیاق فراوان در خصوص آن صحبت می نمایند. آن ها هرگز برای پول کاری را انجام نمی دهند. افراد پیروز فقط به خاطر عشقی که به یک کار دارند و لذتی که آن کار برایشان فراهم می نماید به دنبال آن می فرایند. به همین دلیل عادات روزانه خود را بر فعالیت هایی متمرکز می نمایند که به پیروزیتشان یاری می نماید و شرایط لازم برای پیشرفت و کشف استعدادهای درونی و پنهانشان را فراهم می نماید.

13. مثبت اندیش بودن

بیشتر افراد پیروز زمان شان را با مثبت اندیشان می گذراند. راز پیروزیت آنان این است که حتی در شرایط سخت هم تنها بر جنبه های مثبت زندگی تمرکز دارند. آنها به دنبال آرزوهایشان می فرایند و حتی اگر در این راستا شکست بخورند، ناامید نمی شوند و با تغییر نگرش از آن شکست به عنوان فرصتی برای آغاز دوباره استفاده می نمایند.

14. انتقادپذیر و متواضع بودن

افراد پیروز ذهن بازی دارند. آنها از انتقادهای دیگران آزرده نمی شوند و با دیدی مثبت از آن برای پیشرفت خود استفاده می نمایند. آنها گذشته خود را فراموش نمی نمایند، پیروزیت های خود را به رخ اطرافیان نمی کشند و زندگی را به همان روالی که در گذشته بود، ادامه خواهند داد. آنها در فعالیت های مختلف بشر محبت آمیز شرکت و برای بهبود زندگی افراد احتیاجمند کوشش می نمایند. آنها پیروزیت خود را مدیون جامعه می دانند و پیروزی و شادی خود را با آنها شریک می شوند.

15. به ندای قلب خود گوش دادن

آنچه برای افراد پیروز مهم است، ندای قلب شان است، نه نظرات دیگران. راز پیروزیت آنان ان است که هیچ گاه مطابق میل اطرافیانشان عمل نمی نمایند بلکه زندگی را آنطور که خودشان دوست دارند، پیش می برند.

منبع: setare.com
انتشار: 13 آبان 1399 بروزرسانی: 13 آبان 1399 گردآورنده: iraniro.ir شناسه مطلب: 1372

به "آیا راز موفقیت انسان های عظیم را می دانید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا راز موفقیت انسان های عظیم را می دانید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید