بحثی از جدول زمانی خروج نیروهای آمریکا از عراق در گفتگوها نشد

به گزارش تور ایران به نقل از المعلومه، دیوید شنکر معاون وزیر امور خارجه آمریکا در امور خاور نزدیک به بیان جزییات بیشتری از گفتگوهای میان عراق و آمریکا پرداخت.

بحثی از جدول زمانی خروج نیروهای آمریکا از عراق در گفتگوها نشد

وی افزود: ما از دولت عراق خواستیم که به موجب توافقنامه چارچوب استراتژیک وارد گفتگوی راهبردی گردد و جلسه اول گفتگوی راهبردی به وسیله ویدئو کنفرانس برگزار گشت که ریاست هیات عراقی را کریم هاشم مصطفی و ریاست هیات آمریکایی را دیوید هیل بر عهده داشتند.

شنکر تاکید نمود: در این جلسه بسیاری از زمینه های همکاری دوجانبه مورد رایزنی نهاده شد از جمله مباحث امنیتی، مالی، فرهنگی و انرژی. در این مذاکرات نمایندگانی از وزارت دفاع، خزانه داری، انرژی و شورای امنیت ملی آمریکا حضور داشتند.

وی گفت: دولت عراق مجددا پایبندی خود را به حمایت از نیروهای آمریکایی و دیگر نیروهای موجود در عراق بیان نمود و ما بر حمایت از دولت عراق تاکید نمودیم. در این جلسه درباره جدول زمانی خروج نیروها از عراق بحثی به عمل نیامد.

شنکر درباره سئوالی مبنی بر اینکه مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق از طرح ترورش در جریان سفر به موصل خبر داده است، هم بیان نمود: متاسفم، نظری در این باره ندارم اما مایلم بگویم که که نخست وزیر کنونی عراق مردی میهن پرست است و بعضی از گروهها در عراق ضد این اصول هستند و این(طرح ترور) مرا متجب نمی کند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 22 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iraniro.ir شناسه مطلب: 1202

به "بحثی از جدول زمانی خروج نیروهای آمریکا از عراق در گفتگوها نشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بحثی از جدول زمانی خروج نیروهای آمریکا از عراق در گفتگوها نشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید