ترامپ اعمال تعرفه فلزات علیه مکزیک، کانادا و اتحادیه اروپا را به تاخیر انداخت

به گزارش تور ایران، رئیس جمهور آمریکا اعمال تعرفه علیه واردات فولاد و آلومینیوم را علیه کانادا، اتحادیه اروپا و مکزیک به تاخیر انداخته است.

ترامپ اعمال تعرفه فلزات علیه مکزیک، کانادا و اتحادیه اروپا را به تاخیر انداخت

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید.

به گزارش گروه بین الملل تور ایران به نقل از رویترز، کاخ سفید روز دوشنبه بیان کرد: دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا تصمیم گرفته است تا اعمال تعرفه علیه واردات آلومینیوم و فولاد از مکزیک، کانادا و اتحادیه اروپا را تا اول ژوئن به تاخیر بیندازد. وی همچنین به توافقاتی با کشورهای برزیل، آرژانتین و استرالیا در این زمینه دست یافته است.

این تصمیم چند ساعت قبل از منقضی شدن معافیت این کشورها از تعرفه های تجاری آمریکا در روز سه شنبه اتخاذ شده است.

کاخ سفید اضافه کرد: جزئیات مربوط به توافق با برزیل، استرالیا و آرژانتین به زودی نهایی خواهد شد.

کاخ سفید در این بیانیه بیان کرد: دولت آمریکا در حال تمدید مذاکره با کانادا، مکزیک و اتحادیه اروپا برای 30 روز پایانی است. در همه این مذاکرات دولت آمریکا متمرکز بر سهمیه هایی است که واردات را محدود نموده و از امنیت ملی کشور محافظت کند.

یک منبع مطلع به این تصمیم گفت: دولت آمریکا پس از اول ژوئن دیگر به هیچ وجه معافیت های این کشورها از تعرفه های تجاری را تمدید نخواهد کرد.

ترامپ 23 مارس تعرفه 25 درصدی علیه واردات فولاد و تعرفه 10 درصدی علیه واردات آلومینیوم اعلام نموده است ولی معافیت های موقتی را برای کانادا، مکزیک، برزیل، اتحادیه اروپا، استرالیا و آرژانتین در نظر گرفته است.

ترامپ همچنین کره جنوبی را به طور دائمی از تعرفه های فولاد معاف نموده است، البته به عنوان بخشی از بازنگری در توافق تجارت آزاد بین دو کشور که قبلا به شدت از آن انتقاد نموده بود.

این تعرفه ها که با مخالفت شدید شرکای تجاری بزرگ آمریکا روبرو شده است، با هدف افزایش ظرفیت این 2 صنعت بزرگ و راهبردی در آمریکا به بالاتر از 80 درصد برای نخستین بار در سال های اخیر بوده است.

نخست وزیر و وزیر تجارت استرالیا از معافیت تعرفه ای این کشور استقبال نموده و تاکید داشته اند که استرالیا به همکاری با واشنگتن برای جلوگیری از قیمت شکنی (دامپینگ) ادامه می دهد.

کره جنوبی در حالی توانسته است از تعرفه های واردات فولاد از سوی آمریکا به طور دائم معاف گردد که بر سر سهمیه های صادرات فولاد به آمریکا با واشنگتن به توافق رسیده است. کره جنوبی باید صادرات فولاد خود به آمریکا را 30 درصد نسبت به 2017 میلادی کاهش دهد. سئول هدف تعرفه واردات آلومینیوم نیز قرار گرفته است.

کاخ سفید اضافه کرد: این توافقنامه ها نشانگر کوشش های دولت برای دستیابی به نتایج منصفانه با متحدان و هم پیمانانش برای حفاظت از امنیت ملی و رفع کردن چالش های جهانی صنایع فولاد و آلومینیوم است.

کانادا، مکزیک و اتحادیه اروپا تاکید نموده اند که سهمیه های صادراتی را قبول نخواهند کرد تا در مقابل از تعرفه های تجاری آمریکا معاف شوند.

کمیسیون اروپا اعلام نموده است که تمدید معافیت های موقت تنها موجب طولانی شدن نااطمینانی در بازار خواهد شد، اقدامی که قبلا نیز به ضرر تصمیمات کسب و کار بوده است.

منبع: تسنیم
انتشار: 12 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iraniro.ir شناسه مطلب: 457

به "ترامپ اعمال تعرفه فلزات علیه مکزیک، کانادا و اتحادیه اروپا را به تاخیر انداخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ اعمال تعرفه فلزات علیه مکزیک، کانادا و اتحادیه اروپا را به تاخیر انداخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید