داریوش ارجمند: رای در فوتبال است نه زورخانه!

به گزارش تور ایران، عضو هیات رییسه فدراسیون ورزش های زورخانه ای خواهان توجه جدی به ورزش های زورخانه ای شد و گفت: مسئولان ورزش توجهی به این رشته ندارند چرا که رای در فوتبال است نه زورخانه!

داریوش ارجمند: رای در فوتبال است نه زورخانه!

به گزارش ایسنا، داریوش ارجمند عضو هیات رییسه فدراسیون ورزش های زورخانه ای و پیشکسوت سینما و تلویزیون ایران در جریان حضور رییس کمیته ملی المپیک در فدراسیون ورزش های زورخانه ای گفت: به نظر من ورزش زورخانه ای بالاتر از هر رشته ای است و اگر من در ورزش ایران مسئولیت داشتم کاری می کردم هر ورزشکای اول از زورخانه عبور کند. زورخانه صندلی والایی در فرهنگ سرزمینمان دارد و بعد از مسجد بالاترین صندلی را دارد. احیای این ورزش آسان نیست و فقط کار یک فدراسیون نیست. دانشگاه و آموزش و پرورش در آن سهیم هستند. باید این رشته از مدارس شروع گردد و در سنین بالاتر توسعه پیدا کند.

پیشکسوت سینما و تلویزیون ایران ادامه داد: جسم بی روح بدرد نمی خورد و لاشه است. ورزشکاری که فتوت، عرفان و ارزش انسانی نمی فهمد ناچیز است. بعضی ها با دارو و آمپول بدنشان را گنده می نمایند اما مهمترین عامل ورزش که باید تسری پیدا کند ایمان است. هیچ ورزشکاری را نمی بینید که وارد گود گردد اما سرشار از ایمان و عشق نباشد چرا که اگر اعتقاد نداشته باشد نمی تواند وارد گود گردد. اگر به این فتوت و ایمان اعتقاد نداشته باشد می گردد مثل فوتبالیست هایی که مثل اسب مسابقه خرید و فروش می شوند. باید به ریشه هایمان برگردیم. چه چیزی جز اهانت و توهین در استادیوم های فوتبال می شنویم اما در گود زورخانه چه می شنوید؟ در سریالی که بازی کردم بچه های فوتبالیست را به گود زورخانه بردم و گفتم باید جوانمردی را اینجا بیاموزید و بعد ورزش کنید.

وی اضافه کرد: مخالف فوتبال نیستم و عاشقش هستم اما می دانم وقتی اینجا می خواهید ورزش کنید باید روحت را به کس دیگری بسپاری اما در فوتبال عرفان معنی ندارد و تا بخواهی عارف بشوی توپ را از تو می گیرند و ساق پایت را می زنند. هدف زورخانه چیزی جز انسان سازی نیست و کسی که با صداقت وارد زورخانه می گردد دوپینگ روحی و اعتقادی می گردد.

عضو هیات رییسه فدراسیون زورخانه ای گفت: باید پل ارتباطی عمیق با دانشگاه و آموزش و پرورش داشته باشیم نه اینکه شعار بدهیم. در همین فدراسیون دوستانی حاضر بودند میلیونی به مرشد بدهند تا برایشان در زورخانه زنگ بزند. این گود با آن گودی که امام جماعت در مسجد نماز می خواند هیچ فرقی ندارد.

وی در انتها گفت: گسترش فرهنگ زورخانه ای خیلی مهمتر از زورخانه ساختن در کشورهای آفریقایی است. باید به این مسائل توجه ویژه کرد نه اینکه دنبال کارهای سخیف باشیم. این ورزش مهارت درونی می خواهد. فکر نمی کنم مسئولان ورزش خیلی به این فدراسیون و ورزش زورخانه توجه نمایند و آن را جدی بگیرند. آنها دنبال یارگیری هستند. رای در فوتبال است. از صالحی امیری که خودش فرهنگی است می خواهم توجه جدی به این رشته داشته باشد.

به گزارش ایسنا، صالحی امیری نیز با تمجید از صحبت های دایوش ارجمند گفت: همه این حرف ها قابلیت تبدیل شدن به یک کتاب را دارد.

منبع: عصر ایران
انتشار: 30 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iraniro.ir شناسه مطلب: 1218

به "داریوش ارجمند: رای در فوتبال است نه زورخانه!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داریوش ارجمند: رای در فوتبال است نه زورخانه!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید