سردبیر رسانه دولتی چین به پامپئو: خیلی به نازی ها شباهت داری

به گزارش تور ایران، هو شی جین سردبیر گلوبال تایمز چین اتهام زنی مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا علیه پکن و قیاس حزب کمونیست چین با آلمان نازی را به شدت رد کرد.

سردبیر رسانه دولتی چین به پامپئو: خیلی به نازی ها شباهت داری

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، یک چهره ارشد رسانه ای در چین ضمن رد ادعاهای ضد چینی مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا درباره هنگ کنگ خطاب به او اظهار داشت، ایالات متحده به نازی ها شباهت دارد.

هو شی جین سردبیر گلوبال تایمز در توئیتر نوشت: چین 32 سال است که در جنگی شرکت ننموده است اما ایالات متحده به طور مداوم در چهار قاره جنگیده است.

سردبیر این رسانه دولتی چین اضافه کرد: ایالات متحده از بسیاری از نهادهای سازمان ملل که به حصول صلح یاری می نمایند، خارج شد در حالی که چین حامی پر و پا قرص سازمان ملل است. ایالات متحده همچنین دست به یک جنگ تجاری بی سابقه زده است. (با این توصیفات) چه کسی بیشتر شبیه به آلمان نازی است؟

توئیت این چهره ارشد رسانه ای در چین علیه اظهارنظر روز گذشته وزیر خارجه آمریکا صورت گرفت که در آن مایک پامپئو با اتهام زنی علیه مواضع دولت چین در قبال هنگ کنگ، پکن را با نازی ها قیاس کرد.

پامپئو ادعا نموده بود: قولی که حزب کمونیست چین در معاهده آنها با بریتانیا داده بود و آنها وقتی تصمیم به سلب آزادی های هنگ کنگ گرفتند آن را شکستند، شبیه به بعضی از قول های شکسته شده در زمانه پیشروی آلمان در دیگر نقاط اروپا بودند.

وزیر خارجه آمریکا در حالی مواضع چین را با مواضع آلمان نازی قیاس نموده که پکن بارها ادعاهای مقام های آمریکایی درباره هنگ کنگ را رد نموده و خواهان توقف دخالت واشنگتن در امور داخلی چین شده است.

طی روزهای اخیر دخالت های آمریکا و همچنین انگلیس در امور هنگ کنگ تشدید شده و مقام های واشنگتن و لندن به بهانه تصویب لایحه امنیت ملی هنگ کنگ در کنگره خلق چین، پکن را به کوشش برای کنترل کردن هنگ کنگ متهم نموده اند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 17 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iraniro.ir شناسه مطلب: 1191

به "سردبیر رسانه دولتی چین به پامپئو: خیلی به نازی ها شباهت داری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سردبیر رسانه دولتی چین به پامپئو: خیلی به نازی ها شباهت داری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید