شرف شاتر را نگهدارید؛ شب محمد صیاد برگزار گردید

به گزارش تور ایران، تهران (پانا) - شامگاه پنج شنبه 12 اسفند 1400 در سرانجام هفته نخست برپایی نوزدهمین جشن تصویر سال و جشنواره فیلم تصویر مراسم شب مخصوص محمد صیاد با نمایش فیلم آقاى صیاد را ول کنید برگزار گردید.

شرف شاتر را نگهدارید؛ شب محمد صیاد برگزار گردید

به گزارش دبیرخانه تصویر سال، فیلم آقاى صیاد را ول کنید ساعت 19 اکران شد و محمد صیاد، مریم ملک مختار و حمید باباوند نیز بعد از نمایش فیلم به نقد و بررسى و گفت وگو درباره فیلم پرداختند.

نمایش این فیلم که با استقبال زیادى رو به رو شده بود، ساعت 19 شروع شد. پس از نمایش فیلم با دعوت سمانه رستمى؛ محمد صیاد، مریم ملک مختار و حمید باباوند به روى صحنه آمده و به گفت و گو درباره فیلم پرداختند.

محمد صیاد در این نشست گفت: کوشش کردم که درباره خودم و کارم اغراق نکنم. به دوستانم توصیه مى کنم شرف شاتر را حفظ نمایند. او در بخش دیگرى از حرف هایش گفت: از همسرم تشکر مى کنم که با انجام این کار موافقت کرد. حقیقتا بعد از این که به آقاى صمدیان گفتم که حاضرم براى این کار، به همسرم گفتم اگر موافق نیستى بگو، چون مطمئنا این کار طولانى خواهد بود.

مریم ملک مختار نیز در صحبت هایش ضمن تشکر از سهند صمدیان و نقش ویژه او در شکل گیرى این اثر، از همراهى محمدرضا دلپاک، سهیل صمدیان، نغمه مقصودلو و زهرا راد نیز تقدیر کرد.

ملک درباره ى فرایند انجام مصاحبه ها که به پنج مقطع انقلاب، حادثه طبس، جنگ، مهاجران کرد و ورزش تقسیم مى گردد، گفت: مصاحبه ها بر اساس فهرستى که آماده نموده بودیم، انجام شد؛ اما در طول راستا با خاطرات و صحبت هاى آقاى صیاد فضاهاى جدیدى را ایجاد مى کرد.

حمید باباوند نیز در این نشست گفت: این فیلم گذشته از نقش سیف اله صمدیان که به شکل واقعى در موقعیت تهیه نماینده ایستاده است و آقاى صیاد که محور اتفاقات است، سه رکن دارد. مریم ملک که توانسته این طور به خصوصى ترین لحظات محمد صیاد نفوذ کند، سهند صمدیان که با انتخاب هاى دقیقش روایت فیلم را ساخته و تصاویر را بازآفرینى نموده، محمدرضا دلپاک که با افزودن جزییات بى نظیر در صداگذارى فیلم؛ محصولى را ساخته اند که بیش از آن که به شکل یک مستند پرتره معمولى دیده گردد؛ یک فیلم هنرى است که مى گردد بارها به تماشاى آن نشست.

با دعوت باباوند، سیف اله صمدیان دوباره به روى صحنه آمد و در جواب این پرسش که چرا از عنوان تهیه نماینده استفاده نمى کنید، گفت: الان که تاکید کردى، با خودم مرور کردم که آیا واقعا من نقشى داشته ام یا نه و دیدم درست است که در جهان معناى واقعى تهیه نماینده همین نقش قراردادن افراد در جایگاه و موقعیت مناسب خودشان است؛ اما ناخودآگاه همه تهیه نماینده را در جایگاه سرمایه گذار مى بینند. شاید دوسوم فضاى فعالیت دفتر تصویر طى یک سال در اختیار این پروژه بود.

سیف اله صمدیان در خاتمه صحبت هایش از سیروس علینژاد روزنامه نگار پیشکسوت براى صحبت دعوت کرد. او که روزگارى سردبیر روزنامه آیندگان بود نیز گفت: بعد از تماشا این فیلم دلم مى خواهد دوباره به سراغ عکس هاى صیاد بروم و آنها را مجددا نگاه کنم.

این نشست با عکس یادگارى عکاسان حاضر در نشست، در کنار محمد صیاد، در ساعت 21 به خاتمه رسید.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 16 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 16 اردیبهشت 1401 گردآورنده: iraniro.ir شناسه مطلب: 2181

به "شرف شاتر را نگهدارید؛ شب محمد صیاد برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرف شاتر را نگهدارید؛ شب محمد صیاد برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید