صدور حکم آزادسازی اراضی حریم و بستر تالاب پریشان

به گزارش تور ایران، حکم آزادسازی اراضی حریم و بستر تالاب پریشان صادر شد.

صدور حکم آزادسازی اراضی حریم و بستر تالاب پریشان

به گزارش خبرگزاری صداوسیما،مرکز فارس،مدیرکل حفاظت محیط زیست استان فارس گفت:با همکاری دستگاه قضایی، حکم آزادسازی بخشی از اراضی بستر و حریم تالاب پریشان واقع در شهرستان کازرون، صادر شده است.

حمید ظهرابی گفت: به موجب دادنامه قطعی صادره از سوی شعبه نهم دادگاه تجدید نظر استان فارس به تاریخ 30 آذر امسال، یک میلیون و 588 هزار و 94 مترمربع از اراضی بستر و حریم تالاب پریشان واقع در شهرستان کازرون، از تصرف خارج خواهد شد.

او اضافه نمود: قبل از این در سال 92، به موجب دادنامه صادره از شعبه مذکور، با ادعای افزایش مستثنیات از سوی یک شخص حقوقی علیه اداره کل منابع طبیعی استان فارس و اداره منابع طبیعی شهرستان کازرون به عنوان مسثنیات در نظر گرفته شده بود و در معرض قطعه بندی و واگذاری به اشخاص بود که با اقدام به موقع در حال باز پس گیری این زمین ها هستیم.

مدیرکل حفاظت محیط زیست فارس اضافه نمود: با اطلاع از اینکه یک مجموعه حقوقی مدعی مالکیت بخشی از اراضی تالاب پریشان شده و اداره کل منابع طبیعی فارس را در دادگاه تجدید نظر محکوم کرده است، محیط زیست فارس به عنوان معترض ثالث دعوی خود را به دادگاه ارائه و به دادنامه قطعی صادره در این خصوص اعتراض کرد و با قبول هزینه های دادرسی و انجام مراحل کارشناسی، پیروز شد که تعلق این اراضی به دولت و تالاب پریشان را اثبات کند.

وی با بیان اینکه، اراضی موصوف به عنوان بخشی از اراضی بستر و حریم تالاب و متعلق به دولت بوده است، گفت: مطابق ماده 7 قانون اراضی مستحدث و ساحلی، این زمین ها قابل تصرف و تملک توسط اشخاص نیست؛ حتی اگر متصرفان، برای این قبیل اراضی اسناد مالکیت گرفته باشند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان فارس از شهروندان و خصوصا دوستداران محیط زیست درخواست کرد که در صورت مشاهده هرگونه تخریب و تصرف اراضی ملی، مراتب را فورا از طریق شماره 1540 به یگان حفاظت محیط زیست استان یا به نزدیکترین واحد محیط زیست اطلاع دهند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 16 بهمن 1399 بروزرسانی: 16 بهمن 1399 گردآورنده: iraniro.ir شناسه مطلب: 1561

به "صدور حکم آزادسازی اراضی حریم و بستر تالاب پریشان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صدور حکم آزادسازی اراضی حریم و بستر تالاب پریشان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید