قانون نهم روابط پیروز - ویژگی های شوهر خوب را بشناسید

به گزارش تور ایران، نهمین قانون از مجموعه قوانین واقعی روابط پیروز توصیه می نماید که برای ازدواج و یافتن همسر و شوهر خوب باید به دنبال فردی با منش و مرام خوب باشید.

قانون نهم روابط پیروز - ویژگی های شوهر خوب را بشناسید

مجرد هستید. از کسی خوشتان می آید که گه گاهی نیز او را می بینید. روزها تا حدودی خوب پیش می رود. حال دیگر به جایی رسیده اید که می خواهید بدانید این آشنایی به رابطه ای جدی تبدیل شده است یا نه، رابطه ای که به ازدواج منتهی گردد. اما مطمئن نیستید طرفتان همان شخص مورد نظر است یا نه. به زمان بیشتر و گفتگوهای بیشتری احتیاج دارید تا او را بشناسید. هر بار که به این موضوع و کارهایی که باید انجام دهید فکر می کنید مضطرب می شوید و از خودتان می پرسید از کجا بدانم این شخص برایم مناسب است یا نه؟ به عنوان یک شوهر خوب باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟ قانون شماره نه از مجموعه قوانین روابط پیروز می گوید که باید به دنبال مردی با منش و مرام خوب باشید.

برای آشنایی با سایر قوانین واقعی و قوانین قدیمی روابط به لینک زیر مراجعه کنید:

قوانین واقعی برای داشتن روابط پیروز

به دنبال مردی با منش و مرام خوب باشید

منش یکی از عناصر بسیار ضروری و لازم برای خلق رابطه ای ماندگار و همیشگی است. منش نمود بیرونی خویشتن اصلی هویت و ماهیت واقعی فرد است. منش نماینده تمام درونیات فرد، ارزش ها و اخلاقیاتی است که رفتار و اخلاق او را رقم زده اند. منش یک مرد نشان دهنده رفتاری است که با خود شما و دیگران دارد و روزی با فرزندانتان خواهد داشت. پس منش خوب یکی از ارکان اساسی ازدواج خوب و مهمترین ویژگی یک شوهر خوب محسوب می گردد.

تفاوت میان منش و شخصیت چیست؟

شخصیت همان چهره ای است که انسان از خود به دنیا نشان می دهد. به عبارتی شخصیت شیوه ابراز درونیات به دنیا بیرون است. متاسفانه شخصیت خوب همیشه به معنای منش و مرامی خوب و سالم در افراد نیست. آیا کسانی را نمی شناسید که خیلی خوبند و هنگامی که در کنارشان هستید به شما خوش می گذرد اما از درون انسان های چندان خوب، سالم و نیکی نیستند. در واقع می توان گفت بعضی از مردم برای پوشاندن کمبودها و کاستی های درونی شان شخصیت های ظاهر فریب و بسیار تاثیرگذاری برای خود دست و پا می نمایند تا بدین وسیله فقدان منش و مرام واقعی را درخود بپوشانند.

چرا در شناخت ویژگی های شوهر خوب اشتباه می کنیم؟

اغلب ما هنگامی که قوانین قدیمی و مخرب در روابط را به کار می بندیم مرتکب اشتباه های زیر می شویم:

1- همه توجه و دقت خود را روی ویژگی های شخصیتی یک فرد متمرکز می کنیم و از توجه و دقت به منش یا همان شخصیت واقعی اش باز می مانیم.

2- به جای اینکه فکر کنیم آیا مردها به راستی واجد منش و مرامی خوب و نیکو هستند یا خیر کوشش می کنیم از آنان تعهد بگیریم و ازدواج کنیم. اگر فقط به همین موضوع توجه کنید تنها مراقب نشانه هایی خواهید بود که دال بر تمایل به تعهد و پایبندی باشند نه دال بر منش و مرام سالم و مثبت. هنگامی که فکرتان مشغول این موضوع می گردد که آیا شما را دوست دارد یا نه، آیا می خواهد با شما ازدواج کند یا نه... فراموش می کنید از خود بپرسید: آیا شما او را دوست دارید یا نه؟ آیا منش و شخصیت واقعی او را می پسندید یا نه؟ آیا به نظرات، فکرها و نگرانی های من احترام می گذارد یا نه؟. دنبال تعهد گشتن و دنبال شوهر خوب و مناسب گشتن باهم متفاوت است. به دنبال تعهد گشتن می تواند بینش شما را نسبت به شخصیت و ماهیت واقعی یک مرد کور کند.

به دنبال چه ویژگی های شخصیتی در فرد مقابل باشیم؟

1- تعهد و پایبندی به تغییر و رشد شخصی

چنانچه بتوانید مردی بیابید که از قبل متعهد و پایبند تغییر رشد شخصی؛ اصلاح؛ بهبود و بالا بردن سطح توانایی های خود باشد، در همان آغاز آشنایی از یکی از عظیمترین مسائل زناشویی خود جلوگیری نموده اید. برای مثال شما دوست دارید درباره مسائل و مسائل تان صحبت کنید تا آنها را برطرف نمایید اما علاقه ای به این کار نشان نمی دهد. تعهد به تغییر و رشد شخصی به این معناست که او نیز بخواهد هر آنچه که ضروری است را بیاموزد تا شوهر خوب و انسانی بهتر و کامل تر باشد.

2- باز بودن و گشادگی روحی احساسی و عاطفی

ارتباط و صمیمیت فقط هم خانه بودن و اتاق خواب و حمام مشترک داشتن نیست. بلکه سهیم شدن در احساسات و عواطف یکدیگر است. از این رو بسیار مهم است که به دنبال باز بودن و گشادگی روحی - احساسی و عاطفی در همسر آینده خود باشید. چنین مردی، مردی است که با احساسات خود در تماس است و به میل خودش آنها را آزادانه با شما در میان می گذارد. می بایست احساس کنید در قلب و روح او به روی شما باز است نه بسته.

3- عزت نفس، نجابت و وفاداری

صداقت و عزت نفس از عناصر لازم و بسیار ضروری برای هر رابطه ای سالم است. اینکه بدانید می توانید در تمام احوال و اوقات روی مرد زندگی خود حساب کنید پس امنیت فوق العاده زیادی به شما می دهد. به دنبال نشانه هایی در او باشید که حاکی از صداقت با خودش، شما و دیگران است. باید بتوانید رفتار او را با دیگران هم به لحاظ شخصی، هم شغلی و حرفه ای بپسندید و محترم و ارزشمند بشمارید.

4- پختگی و مسئولیت پذیری

منش خوب و عالی به این معناست که مرد زندگی تان عظیم شده است و رفتار بچه گانه ای ندارد. شوهر خوب از شما انتظار ندارد مثل بچه ها از او مراقبت و مواظبت کنید. عظیم شدن همچنین به این معناست که او مسئولیت پذیر است و به گفته های خود درزندگی عمل می نماید. بر سر قول هایش می ایستند، دیر نمی نماید، به موقع حاضر می گردد و برای حرف خودش ارزش و احترام قائل است.

5- اعتماد به نفس و خودباوری بالا

به خاطر داشته باشید همسرتان فقط به اندازه ای که خودش را دوست دارد می تواند شما را دوست داشته باشد نه بیشتر. منش خوب مستلزم آن است که فرد احساس خوبی نسبت به آنچه و آنکه هست داشته باشد و از زندگی اش راضی باشد. از خودش خوب مراقبت و مواظبت نمایند، مراقب بدن و سلامت و محیط زندگی اش باشد و به دیگران اجازه ندهد با او بدرفتاری نمایند.

6- نگرش مثبت نسبت به زندگی

مطمئن شوید شوهر آینده تان مردی منفی نباشد. انسان های منفی همیشه بر روی مشکل تمرکز می نمایند تا به راه حل، و همیشه مسئله ای را برای شکایت کردن پیدا می نمایند و رفتار و نگرشی بدبینانه، ناباورانه و منفی دارند. انسانهایی که منشی خوب و مثبت دارند در تمام این عالم از جمله شما و خودشان خوبی و نیکی را می بینند و پیدا می نمایند. هنگامی که در کنار چنین افرادی هستید احساس خوبی نسبت به خودتان، دنیا و زندگی پیدا می کنید.

از قلم نیاندازید این شش صفت و ویژگی مثبت را در منش خودتان نیز شکوفا کنید.

شخصیت و جاذبه جنسی نیز به هنگام ازدواج و انتخاب همسر و شوهر خوب مهم اند اما نه به اندازه منش و مرام شخص. مهم است شخصیت بیرونی و ظاهری فردی را بپسندید و دوست داشته باشید اما همین جا متوجه متوقف نمانید. باید طرف مقابل را بیشتر برای درونیات و شخصیت و هویت واقعی او دوست داشته باشید. قبل از آنکه با کسی بیش از حد صمیمی شوید باید قانون شماره نه را به کار ببندید تا هم شریک زندگیتان را بیابید و هم شریک زندگیو شوهر خوب و مناسبی پیدا کنید.

منبع: قوانین روابط پیروز از باربارا دی آنجلیس

منبع: setare.com
انتشار: 12 آذر 1399 بروزرسانی: 12 آذر 1399 گردآورنده: iraniro.ir شناسه مطلب: 1435

به "قانون نهم روابط پیروز - ویژگی های شوهر خوب را بشناسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قانون نهم روابط پیروز - ویژگی های شوهر خوب را بشناسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید