ممانعت از ورود اتباع ایرانی و چند کشور دیگر به گرجستان تا اطلاع ثانوی

به گزارش تور ایران، در پی مشاهده اولین مورد بیماری کرونا، گرجستان از ورود اتباع چند کشور از جمله ایرانی ها تا اطلاع ثانونی ممانعت به عمل می آورد.

ممانعت از ورود اتباع ایرانی و چند کشور دیگر به گرجستان تا اطلاع ثانوی

با ما سفر کنید و با تور گرجستان از زیباترین کشور اروپا دیدن کنید و شهر زیبای تفلیس را ببینید.

به گزارش گروه سیاست خارجی تور ایران، سفارت جمهوری اسلامی ایران در تفلیس در اطلاعیه ای اعلام نمود: بر اساس اعلام شفاهی وزارت خارجه گرجستان به این سفارتخانه بنا به تصمیم شب گذشته دولت این کشور که به دنبال اعلام مشاهده اولین مورد بیماری کرونا و افزایش نگرانی در انتشار و انتقال این ویروس در کشور گرجستان پدید آمده است، تا اطلاع ثانوی از ورود کلیه اتباع، خودروها و کامیون های ایرانی به گرجستان ممانعت به عمل خواهد آمد.

در این اطلاعیه آمده است: بر اساس این اعلام، محدودیت های مرزی صرفا شامل اتباع ایرانی نیست و اتباع حداقل چهار کشور دیگر و اتباع گرجی که به کشورهایی که ویروس کرونا در آن به صورت گسترده تری شیوع پیدا نموده است را در بر می گیرد.

این اطلاعیه می افزاید: این نمایندگی به منظور برطرف بعضی نگرانی های موجود از سوی دانشجویان و مقیمین کشورمان در گرجستان مذاکرات و مکاتباتی را با مقامات گرجی انجام داده است که مراتب و پاسخ های دریافتی متعاقبا اطلاع رسانی می گردد.

لازم به ذکر است پیش از این سید جواد قوام شهیدی سفیر ایران در تفلیس به نقل از مسئولان گرجی اعلام نمود که در صورت کم شدن آثار شیوع ویروس کرونا پروازهای مستقیم به ایران از سر گرفته خواهد شد و گفت: برای بازگشت ایرانی ها به کشور نیز پروازهای موردی برقرار می گردد.(اینجا بخوانید)

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 3 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iraniro.ir شناسه مطلب: 905

به "ممانعت از ورود اتباع ایرانی و چند کشور دیگر به گرجستان تا اطلاع ثانوی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ممانعت از ورود اتباع ایرانی و چند کشور دیگر به گرجستان تا اطلاع ثانوی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید