واعظی خبر داد: بازگشایی مرز های بازرگان از سوی ترکیه

به گزارش تور ایران، رئیس کمیسیون همکاری های اقتصادی مشترک ایران و ترکیه با اشاره به اعلام خبر بازگشایی مرز های بازرگان و هابور از سوی وزیر تجارت ترکیه، گفت که علاوه بر تداوم تبادلات کالا از راستا ریلی، تردد های جاده ای نیز سهم قابل توجهی در افزایش تبادلات تجاری دو کشور ایفا خواهد کرد.

واعظی خبر داد: بازگشایی مرز های بازرگان از سوی ترکیه

به گزارش گروه سیاسی تور ایران، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور و رئیس کمیسیون همکاری های اقتصادی مشترک ایران و ترکیه با اشاره به اعلام خبر بازگشایی مرز های بازرگان و هابور از سوی وزیر تجارت ترکیه، از افزایش مناسبات و مبادلات تجاری دو طرف خبر داد و گفت که علاوه بر تداوم تبادلات کالا از راستا ریلی، تردد های جاده ای نیز سهم قابل توجهی در افزایش تبادلات تجاری دو کشور ایفا خواهد کرد.

وی با ابراز خرسندی از اینکه شیوع بیماری کرونا نتوانسته وقفه ای در گسترش مناسبات ایران و ترکیه ایجاد کند، اضافه کرد: امیدوارم در بستر اجرای دقیق پروتکل های بهداشتی مناسبات تجاری دو کشور بیش از پیش توسعه یابد.

در ادامه رایزنی های مقامات ایرانی و ترکیه ای در خصوص تبادلات تجاری، امروز خانم پکجان، وزیر تجارت ترکیه گفت که مرز های بازرگان و هابور به زودی بازگشایی خواهند شد و با توجه به بازگشایی این مرز ها تبادلات تجاری و کالایی دو کشور، به شکل قابل توجهی افزایش خواهند یافت.

خانم پکجان در گفتگو با یک شبکه تلویزیونی ترکیه ای، با تقدیر و تشکر از همکاری دولت ایران در طراحی و اجرای پروتکل های بهداشتی که منجر به بازگشایی مرز ها و افزایش تبادلات تجاری شده است، اظهار امیدواری کرد که با تداوم این فرایند، بازگشت سطح مناسبات و مبادلات تجاری دو کشور، به شرایط پیش از شیوع بیماری کرونا، تسریع شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 18 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iraniro.ir شناسه مطلب: 1194

به "واعظی خبر داد: بازگشایی مرز های بازرگان از سوی ترکیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واعظی خبر داد: بازگشایی مرز های بازرگان از سوی ترکیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید