چین برای مقابله با معترضان به ترامپ راه چاره داد

به گزارش تور ایران، فارس نوشت: مقامات و رسانه های چین از سیاست های دوگانه آمریکا در قبال اعتراضات در هنگ کنگ و شهرهای مختلف آمریکا انتقاد کردند.

چین برای مقابله با معترضان به ترامپ راه چاره داد

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به نوشته روزنامه گاردین، سرکوب اعتراضات ضدنژادپرستی در آمریکا همزمان با اعلام حمایت واشنگتن از معترضان هنگ کنگی انتقاد رسانه ها و مقامات چین را برانگیخت.

این روزنامه نوشت، آدینه شب درپی تجمع گسترده معترضان در مقابل کاخ سفید، مأموران سرویس مخفی، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا را به سنگر بتونی زیرزمینی منتقل کردند.

ژائو لیجیان سخنگوی وزارت امور خارجه چین پیغام توئیتری معاون نماینده روسیه در سازمان ملل را بازنشر کرد که در آن نوشته بود: چرا آمریکا حق چین درخصوص بازگرداندن نظم و آرامش در هنگ کنگ را انکار می نماید و در عین حال به طور وحشیانه تجمعات در داخل [آمریکا] را سرکوب می نماید؟

هو شیجیان سردبیر روزنامه چینی گلوبال تایمز در این باره نوشت: نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا زمانی اعتراضات خشونت آمیز در هنگ کنگ را صحنه ای زیبا توصیف کرد... حالا سیاست مداران آمریکایی می توانند این صحنه را از پنجره های خودشان ببینند.

شیجیان همچنین در حساب توئیتری خود خطاب به ترامپ نوشت: آقای رئیس جمهور پشت سرویس مخفی قایم نشو. برو به صورت جدی با معترضان صحبت کن. با آن ها مذاکره کن، همان طور که دوست داری پکن با شورشیان در هنگ کنگ صحبت کند.

وی اضافه کرد، مردم چین بر این باور هستند که نا آرامی های آمریکا کیفر دخالت های دولت ترامپ و حمایت از معترضان هنگ کنگی است. با این حال پکن از نا آرامی در آمریکا حمایت نخواهد کرد.

تظاهرات علیه نژادپرستی از سه شنبه شب در شهر مینیاپولیس و در اعتراض به قتل یک شهروند سیاه پوست غیرمسلح توسط پلیس این شهر شروع و رفته رفته به ایالت های مختلف آمریکا کشیده شد.

ترامپ که طی روزهای اخیر از اظهارات تند، تحریک کننده و تهدیدآمیز علیه معترضان به خشونت پلیس آمریکایی علیه رنگین پوستان فروگذار ننموده بود، بامداد یکشنبه تهدید کرد: به اراذل و اوباش عصبانی اجازه نمی دهم مسلط شوند... این اتفاق نخواهد افتاد. دولت من، خشونت اوباش ها را متوقف می نماید و این کار را به صورت کامل انجام خواهد داد. آشوب ادامه نخواهد داشت.

این در حالی است که رئیس جمهور آمریکا و دیگر مقامات این کشور بارها از تجمعات چند ماه گذشته در هنگ کنگ در اعتراض به لایحه استرداد مجرمین به چین و لایحه امنیت ملی در این منطقه خودمختار اعلام حمایت و حتی چین را به اقدامات تنبیهی تهدید نموده اند.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 22 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iraniro.ir شناسه مطلب: 1203

به "چین برای مقابله با معترضان به ترامپ راه چاره داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین برای مقابله با معترضان به ترامپ راه چاره داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید