آمادگی آذربایجان برای مذاکرات آتش بس در قره باغ

به گزارش تور ایران، رئیس جمهوری آذربایجان گفت، دولت باکو آماده مذاکرات درباره آتش بس در منطقه مورد مناقشه قره باغ کوهستانی است و البته این شرایط به طرف ارمنستانی بستگی دارد.

آمادگی آذربایجان برای مذاکرات آتش بس در قره باغ

جهت دریافت خدمات طراحی محوطه ویلا با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

الهام علی اف، رئیس جمهوری آذربایجان در مصاحبه با شبکه خبری فاکس نیوز گفت: بله، ما آماده هماهنگی در رژیم آتش بس در قره باغ هستیم. من چندین بار این مساله را به صورت علنی گفته ام که ما آماده توافق برای آتش بس در این منطقه مورد مناقشه هستیم. موضع ما این است که تمامی کشورهای منطقه باید از دخالت مستقیم در این درگیری فاصله بگیرند.

وی ادامه داد: ما به صورت کامل مخالف بین المللی شدن درگیری در منطقه مورد مناقشه قره باغ هستیم. ارمنستان و رهبری آن باید نسبت به اصولی که به طور مشترک با ایالات متحده، فرانسه و روسیه تهیه شده، متعهد باشد.

علی اف تاکید نمود: طرف ارمنستانی باید درخواست مشارکت نظامی مستقیم از روسیه را متوقف کند. این بی فایده است. در تمام این مدت کوشش های نخست وزیر ارمنستان این بوده که از روسیه بخواهد برای جنگ با جمهوری آذربایجان نیرو بفرستد. این بسیار خطرناک است. او تاکید نمود با درگیر شدن طرف ثالث در رویارویی نظامی بر سر این منطقه مخالف است.

روز چهارشنبه، نیکول پاشینیان، نخست وزیر ارمنستان گفت که در حال حاضر هیچ راه چاره دیپلماتیک برای بحران قره باغ وجود ندارد چون اختلافات بین ایروان و باکو همچنان پابرجاست.

وزرای خارجه دو کشور بر آتش بس در مذاکرات مسکو که اوایل اکتبر برگزار گردید، توافق کردند اما درگیری ها در منطقه مورد مناقشه قره باغ سرانجام نیافته است.

در همین حال مقامات قره باغ کوهستانی از گلوله باران مناطق مسکونی از سوی باکو خبر داده اند.

درگیری ها در منطقه قره باغ علیرغم دو توافق آتش بس میان ارمنستان و جمهوری آذربایجان ادامه دارد. روسیه، آمریکا و فرانسه از دو طرف خواسته اند بدون معین پیش شرط مذاکرات را از سر بگیرند؛ ترکیه در طرف دیگر گفته به هر شکل ممکن چه در مذاکرات و چه در درگیری از طرف آذری حمایت خواهد نمود.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 22 آبان 1399 بروزرسانی: 22 آبان 1399 گردآورنده: iraniro.ir شناسه مطلب: 1393

به "آمادگی آذربایجان برای مذاکرات آتش بس در قره باغ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمادگی آذربایجان برای مذاکرات آتش بس در قره باغ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید