قوانین مقابله با کرونا در باشگاه های ورزشی ابلاغ شد

به گزارش تور ایران، پروتکل های بهداشتی گام دوم مبارزه با بیماری کووید 19، فاصله گذاری اجتماعی و الزامات سلامت محیط و کار در مراکز و باشگاه های ورزشی، ابلاغ شد.

قوانین مقابله با کرونا در باشگاه های ورزشی ابلاغ شد

به گزارش خبرنگاران از ایسنا، رعایت فاصله گذاری اجتماعی در مراکز و باشگاه های ورزشی باید به گونه ای باشد که برای هر نفر از خدمت گیرندگان حداقل چهار متر مربع فضا در نظر گرفته گردد و واحدهایی که امکان تأمین شرایط فوق را ندارند تا زمان برقراری شرایط اجازه فعالیت نخواهند داشت و مسئولیت آن با اتحادیه یا سازمان صادر کننده مجوز است.

جمعیت خدمت گیرندگان در مناطق زرد حداکثر 30 نفر و مناطق آبی حداکثر 50 نفر و سرو غذا در مراکز ورزشی مطابق پروتکل های بهداشتی است و در صورت وجود بوفه، فقط فروش مواد غذایی و نوشیدنی بسته بندی دارای پروانه ساخت، مجاز بوده و در عین حال برای انجام نظافت و گندزدایی مراکز ورزشی ضروری است بین سانس ها یک ساعت فاصله در نظر گرفته گردد.

تأمین تهویه مناسب با استفاده از هواکش و باز گذاشتن درها و پنجره های سالن ها ضرورت دارد و باید شش بار تعویض هوا در ساعت انجام گردد.

همچنین گندزدایی مستمر و سایل ورزشی در باشگاه های بدنسازی که دارای تماس مشترک شامل تخته پرس، دسته دمبل ها، میله های هالتر، میزهای پرس، دستگیره ترد میل، دستگیره دوچرخه، دستگیره اسکی فضایی، دستگیره های دستگاه سیم کش، دستگیره دستگاه قایقی، میله های بار فیکس، دستگیره دستگاه های پرس پا، میله دستگاه اسکات و نظایر آن است، در خاتمه هر سانس انجام و برای این کار ضروری است بین سانس ها، یک ساعت فاصله در نظر گرفته گردد.

به تازگی و به دنبال تایید و ابلاغ پروتکل های بهداشتی گام دوم مبارزه با کووید 19 (کروناویروس) فاصله گذاری اجتماعی و الزامات سلامت محیط و کار در استخرهای شنا از سوی وزارت بهداشت به وزارت ورزش و جوانان ارسال و فدراسیون پزشکی ورزشی نیز این پروتکل بهداشتی را به روسای فدراسیون های ورزشی و ادارات کل ورزش و جوانان و هیات های پزشکی ورزشی استان ها ابلاغ نموده است.

برای مشاهده متن کامل پروتکل های بهداشتی گام دوم مبارزه با کووید 19، فاصله گذاری اجتماعی و الزامات سلامت محیط و کار در مراکز و باشگاه های ورزشی، اینجا کلیک کنید.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 12 اسفند 1399 بروزرسانی: 12 اسفند 1399 گردآورنده: iraniro.ir شناسه مطلب: 1609

به "قوانین مقابله با کرونا در باشگاه های ورزشی ابلاغ شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قوانین مقابله با کرونا در باشگاه های ورزشی ابلاغ شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید